Estetik Diş Hekimliği

Home » Tedaviler » Estetik Diş Hekimliği

Dijital Gülüş Tasarımı
Sağlıklı ve güzel görünen dişler ile yüz estetiğini iyileştirmeyi amaçlayan estetik diş hekimliği, dijital tasarım programları sayesinde mükemmel sonuçlar elde edebilmektedir. Dijital gülüş tasarımı yüz, çene ve ağız içinin fotoğraflanıp video kaydının yapılması ile başlar. Elde edilen görüntüler 3 boyutlu veri sağlayan bilgisayar programına aktarılır. Bu özel programda üç boyutlu olarak tasarım yapılır.

Dijital Gülüş Tasarımı Hangi Tedavileri Kapsar?
Hastanın ihtiyacına ve beklentilerine göre estetik diş hekimliği uygulamaları farklılık gösteriri. Zirkonyum diş uygulaması, lamina diş tedavisi, E-Max diş kaplama, Bonding, pembe estetik, Hollywood Smile gibi uygulamalar ile dijital gülüş tasarımı gerçekleştirilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?
Aşınmaya dirençli, insan biyolojisine uyumlu olan Zirkon elementinden yapılan estetik bir diş kaplamadır. Zirkonyum diş kaplaması, metal destekli eski kaplamalardaki alerjik ve estetik sorunların önüne geçmiştir. Zirkonyum diş kaplama sağlamlığı sayesinde tüm dişlere uygulanabilmektedir.

Lamina Diş Nedir?
Lamina diş kaplama, ön dişlerde kullanılan ince porselen kaplamadır. Lamina diş kaplaması ortalama 0,7 milimetre ortalama kalınlıktadır. Mevcut diş hafifçe aşındırılarak uygulandığı için sağlıklı bir yöntemdir. Mevcut dişi kesmeye gerek yoktur.

E-Max Diş Kaplama Nedir?
E-Max fuul porselen diye bilinen son derece estetik ve dayanıklı diş kaplamadır. E-Max özellikle ön dişlerdeki estetik sorunların giderilmesinde kullanılır. Işık geçirgenliği doğal diş gibi olan E-Max, mevcut dişlere zarar vermeden uygulanır.

Bonding Tedavisi Nedir?
Bonding uygulaması estetik dolgu işlemidir. Bonding işleminde diş yüzeyi aşındırılmaz, hızlı bir yöntemdir. Bonding uygulaması kompozit dolgu kullanılarak yapılır ve dişteki hasarlar giderilerek estetik kazandırılır.

Pembe Estetik Nedir?
Diş eti ile ilgili sorunların tedavi edilmesi pembe estetik denir. Sağlıklı diş etinin açık pembemsi renkte olması, dişe ve kemiğe sıkı tutunması gerekir. Günümüz estetik diş hekimliğinde lazer destekli uygulamalarla diş eti tedavileri konforlu şekilde yapılabilmektedir. Lazer ile gerçekleştirilen gingivoplasti ve gingivektomi tedavilerinde diş eti estetiği açısından istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir.

Hollywood Smile Nedir?
Hollywood gülüşü, sinema ve dizi sektörü oyuncularının parıltılı gülümsemelerinden yola çıkılarak geliştirilmiş bir yöntemdir. En uygun diş kaplamalar ile estetik çekicilik, pembe estetik uygulamaları ile diş ve diş eti uyumu sağlanır. Hollywood smile aslında bir tedaviler bütünüdür.

Dijital Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?
3D bilgisayar programında dijital tasarımın yapılmasının ardından ikinci seansta “Mock Up” denilen birebir prova gerçekleştirilir. İstekler doğrultusunda tedaviye başlanır. Gülüş tasarımında birden çok tedavi uygulanacaksa 4 seans gerekebilir. Ancak ortalama 3 seansta tedavi tamamlanmış olur.

Provadaki Tasarımın Aynısı mı Yapılacak?
Hastanın onayından geçen dijital tasarımın bire bir aynısı uygulanır.